Anbud eller anbudsansökningar ska skickas till ovannämnda adress
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Skyltar
Referensnummer: KS 2021/0489
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod 22000000 Trycksaker och tillhörande produkter
II.1.4.
Kort beskrivning
Norrköpings kommun, upphandlings- och inköpsenheten, i samarbete med Valdemarsviks kommun, inbjuder ert företag att lämna anbud i offentlig upphandling av ramavtal omfattande produktion, montering och fdörvaltning av skyltar för invändigt och utvändigt bruk - se vidare upphandlingsdokumenten.
Anbud ska lämnas i enlighet med de villkor som framgår av upphandlingsdokumenten.
Anbudsgivning, bevakning av nuvarande inklusive kommande upphandlingar och avtal är en kostnadsfri tjänst via kommunens upphandlingsverktyg www.e-avrop.com.
II.1.5.
Uppskattat totalt värde Värde exkl. moms: 2 750 000,00 SEK
II.1.6.
Information om delar Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er) 22000000 Trycksaker och tillhörande produkter, 31523000 Upplysta skyltar och namnskyltar, 34928470 Skyltning, 34928472 Skyltar, 34992000 Skyltar och upplysta skyltar, 79340000 Reklam och marknadsföring