411765-2018 - ResultatSverige-Umeå: Utrustning för polymeraskedjereaktion (PCR)
Meddelande om tilldelning av kontrakt
Varor
Rättslig grund:
direktiv 2014/24/EU
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
PCR-utrustning
Referensnummer: VLL 222-2018
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod
38950000 Utrustning för polymeraskedjereaktion (PCR)
II.1.4.
Kort beskrivning
Denna upphandling omfattar ett leveransavtal på PCR utrustning samt ramavtal på tillhörande reagens.
II.1.6.
Information om delar
Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen