411795-2020 - ResultatSverige-Örebro: Managementtjänster
Meddelande om tilldelning av kontrakt
Tjänster
Rättslig grund:
direktiv 2014/24/EU
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Managementkonsulttjänster
Referensnummer: A2019/4021
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod
79420000 Managementtjänster
II.1.4.
Kort beskrivning
Upphandlingen avser ramavtal för stöd till ledningsgrupper och chefer inom SCB inom organisationsområdet.
II.1.6.
Information om delar
Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er)
79400000 Företags- och managementrådgivning samt tillhörande tjänster
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen
Omfattning
Upphandlingen gäller avser tecknade av ramavtal för managementkonsulttjänster till SCB:s ledningsgrupper och chefer inom följande fem anbudsområden:
Anbudsområde A: Förändringsledning
Anbudsområde B: Coachande ledarskap; Verksamhets-, chefs- och ledarskapscoaching; Grupp- och teamcoaching; Personlig utveckling för ledare
Anbudsområde C: Personlig effektivitet för individer, grupper och team
Anbudsområde D: Kommunikations- och presentationsteknik
Anbudsområde E: Verksamhets- och organisationsutveckling
Anbudsgivarna kan lämna anbud på ett eller flera av anbudsområdena. Anbudsområdena utvärderas var för sig.