Typ av upphandlande myndighet Regionalt eller lokalt organ
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Skötsel av utemiljö/grönytor i Balltorp
Referensnummer: 20/8
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod 77314000 Markskötsel
II.1.4.
Kort beskrivning
Skötsel av utemiljö/grönytor i Förbos bostadsområden i Balltorp.
II.1.6.
Information om delar Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er) 77310000 Plantering och skötsel av grönområden, 77311000 Skötsel av trädgårdar och parker, 77340000 Beskärning av träd och klippning av häckar
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen