41182-2023 - ResultatSverige-Nässjö: Laddningsanordningar
Meddelande om tilldelning av kontrakt – försörjningssektorerna
Varor
Rättslig grund:
direktiv 2014/25/EU
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Laddningsstation till elektrifieringspilot för tunga transporter
Referensnummer: 3.3.2 2022-315
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod
31158000 Laddningsanordningar
II.1.4.
Kort beskrivning
Nässjö Kommun och Nässjö Affärsverk AB (NAV) har för avsikt att etablera laddningsmöjligheter för tunga fordon i logistikområdet Gamlarp.
II.1.6.
Information om delar
Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er)
45310000 Installation av elektriska ledningar och armatur
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen