411865-2016 - ResultatSverige-Ludvika: Tekniskt arbete för säkerhetsanläggningar
Meddelande om tilldelning av kontrakt
Tjänster
Rättslig grund:
direktiv 2014/24/EU
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Säkerhetstjänster 2.
Referensnummer: GNU 2016/10
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod
45222300 Tekniskt arbete för säkerhetsanläggningar
II.1.4.
Kort beskrivning
Service och underhållsarbeten, installationer samt driftsättning gällande olika säkerhetssystem såsom brandlarm, inbrottslarm, elektroniska inpassagessystem, övervakningskameror och överfallslarm för Falun, Gagnef, Hedemora samt kommunala bolagen AB Hedemorabostäder, Hedemora Kommunfastigheter AB och AB Stora Tunabyggen.
II.1.6.
Information om delar
Kontraktet är uppdelat i flera delar: ja
II.2.
Beskrivning
II.2.1.
Falun brand
Del nr: 1
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er)
79993100 Tjänster för drift av anläggning
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen
Falun övrigt
Del nr: 2
Hedemora brand
Del nr: 3
Hedemora övrigt
Del nr: 4
Gagnef brand
Del nr: 5
Gagnef övrigt
Del nr: 6