2. Förfarande
Förfarande
Titel: Konsult inomhusmiljö
Beskrivning: Sigtuna Kommun avser upphandla ramavtal omfattande Konsult för inomhusmiljöproblem. Uppdrag avser att på avrop utföra konsultuppdrag inom inomhusmiljö innefattande bland annat; skadeutredning inom inomhusmiljö, inventering av befintlig inomhusmiljö, upprättande av rapporter och framtagande av åtgärdsförslag.
Typ av förfarande: Öppet
Förfarandet är påskyndat: nej
Föremålet för upphandlingen
Kontraktets art: Tjänster
Huvudklassificering (cpv): 71313000 Miljötekniska konsulttjänster
5. Del (anbudsområde)
Del (anbudsområde): LOT-0001
Intern identifierare: urn:eavrop:mdn:ProcurementProject:131582:Lot:1