411878-2016 - ResultatSverige-Sollefteå: Arkitekt-, bygg-, ingenjörs- och besiktningstjänster
Meddelande om tilldelning av kontrakt
Tjänster
Rättslig grund:
direktiv 2014/24/EU
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Konsulttjänster.
Referensnummer: UH-2016-9
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod
71000000 Arkitekt-, bygg-, ingenjörs- och besiktningstjänster
II.1.4.
Kort beskrivning
Konsulttjänster:
1.Arkitekt/Ingenjör
2.Byggnadkonstruktion
3.VVS-konstruktion
4.El -konstruktion
5.Gatu-, väg-, mark- och anläggningsprojektering
6.VA-teknik.
II.1.6.
Information om delar
Kontraktet är uppdelat i flera delar: ja
II.2.
Beskrivning
II.2.1.
Arketekt/ingenjör
Del nr: 1
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er)
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen
Bygg
Del nr: 2
VVS
Del nr: 3
El
Del nr: 4
VA-teknik
Del nr: 5
Gatu-, väg-, mark- och anläggningsprojektering
Del nr: 6