2. Förfarande
Förfarande
Titel: Chefsjour
Beskrivning: Upphandlingen omfattar chefsjour till verksamheter i egen regi inom äldreomsorg och funktionsnedsättning och ska finnas tillgänglig utanför ordinarie arbetstid för att vägleda och stödja kommunernas berörda medarbetare i arbetsmiljöfrågor.
Typ av förfarande: Öppet
Förfarandet är påskyndat: nej
Föremålet för upphandlingen
Kontraktets art: Tjänster
Huvudklassificering (cpv): 85310000 Socialt arbete
5. Del (anbudsområde)
Del (anbudsområde): LOT-0001
Intern identifierare: urn:eavrop:mdn:ProcurementProject:121584:Lot:1
Ytterligare klassificering (cpv): 85311100 Äldreomsorg, 85311200 Social omsorg för handikappade