411959-2018 - ResultatSverige-Kristianstad: Medicinska förbrukningsartiklar
Meddelande om tilldelning av kontrakt
Varor
Rättslig grund:
direktiv 2014/24/EU
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Centrala infarter och regional anestesi
Referensnummer: 1700961
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod
33140000 Medicinska förbrukningsartiklar
II.1.4.
Kort beskrivning
Förbrukningsartiklar inom området injektion och infusion, specifikt för centrala infarter och regional anestesi såsom artärkanyler, navelkatetrar, CVK, CDK, spinalkanyler, subcutana venportar, kanyl till SVP, Piccline
II.1.6.
Information om delar
Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er)
33141200 Katetrar, 33141321 Anestesinålar, 33141322 Artärnålar, 33141328 Epiduralnålar
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen