411972-2018 - ResultatSverige-Stockholm: Inkontinensset
Meddelande om tilldelning av kontrakt
Varor
Rättslig grund:
direktiv 2014/24/EU
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Inkontinensprodukter
Referensnummer: 3.3.2-0045/2018
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod
33141621 Inkontinensset
II.1.4.
Kort beskrivning
Upphandlingen avser inkontinensprodukter för Stockholm stad. Se vidare i upphandlingsdokumenten.
II.1.6.
Information om delar
Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er)
33141620 Utrustning för medicinskt bruk för specifika ändamål i förpackningar (sets)
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen
Uppdraget omfattar leverans av förbrukningsmaterial inom området inkontinensprodukter till verksamheter inom Stockholms stad.