412016-2020 - ÄndringSverige-Stockholm: Reparation och underhåll av elektriska maskiner, apparater och tillhörande utrustning
Rättelse
Tjänster
Rättslig grund:
direktiv 2014/24/EU
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Upphandling avseende Kaffemaskiner samt tillhörande varor och tjänster
Referensnummer: SR2016
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod
50532000 Reparation och underhåll av elektriska maskiner, apparater och tillhörande utrustning
II.1.4.
Kort beskrivning
Sveriges Radio AB upphandlar kaffemaskiner samt tillhörande varor och tjänster med diarienummer SR2016. Detta är en samordnad upphandling mellan public service-bolagen Sveriges Radio, SVT, UR och SRF. (Även benämnda PS-bolagen) Ramavtal tecknas med Sveriges Radio AB, övriga PS Bolag är avropsberättigade.
Upphandlingen är indelad i tre geografiska anbudsområden (Norr, Mitt och Syd). Anbudsgivare kan välja att lämna anbud på ett eller flera områden.