Typ av upphandlande myndighet Regional eller lokal myndighet
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Skogsplantor
Referensnummer: 2020-00089IN
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod 03440000 Skogsprodukter
II.1.4.
Kort beskrivning
Upphandlingen omfattar skogsplantor och plantering på Borås Stads marker. Anbudsgivare ska kunna leverera täckrot gran, barrot gran och ett brett urval av övriga plantor såsom bl a tall- och ädellöv- och ädelgranplantor. Både vår- och höstplantering kan förekomma.
II.1.6.
Information om delar Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen