412115-2017 - ResultatSverige-Norrköping: Smide
Meddelande om tilldelning av kontrakt
Tjänster
Rättslig grund:
direktiv 2014/24/EU
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Plåtarbeten.
Referensnummer: Unr 24/2017
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod
44316500 Smide
II.1.4.
Kort beskrivning
Entreprenaden omfattar ramavtal för avrop. Entreprenören åtar sig att i erforderlig omfattning utföra plåtarbeten på tak och mindre smidesarbeten i samband med underhålls-, reparations-, samt om- och tillbyggnadsarbeten enligt detta avtal med tillhörande bilagor. Ramavtalet omfattar även taktvätt.
II.1.6.
Information om delar
Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er)
45261310 Plåtslageri
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen