2. Förfarande
Förfarande
Titel: Logistik-Eldrift-och säkerhetsansvarig konsult Skogome
Beskrivning: Specialfastigheter avser att teckna avtal med 1 leverantör. Upphandlingen omfattar Logistikansvarig ansvarar för att planera, samordna och följa upp logistikarbetet på arbetsplatsen vid Kriminalvårdsanstalten Skogome. Rollen är central för att säkerställa att logistiken fungerar effektivt och säkert för både entreprenörer och anstaltens verksamhet, med särskilt fokus på långsiktig planering och samverkan. Eldriftsansvarig ansvarar för eldriften på arbetsplatsen. Säkerhetssamordnaren ansvarar för att projektera tillfälliga säkerhetsinstallationer. Avtalet sträcker sig från 2025-11-01 till 2030-12-31 med möjlighet till förlängning med 2 månader i taget. Objektet är beläget i Göteborgs kommun. Adress: Lillhagsvägen 301, 422 49 Hisings Backa
Intern identifierare: SPF2025-045
Typ av förfarande: Selektivt
Förfarandet är påskyndat: nej
Föremålet för upphandlingen
Kontraktets art: Tjänster
Huvudklassificering (cpv): 71000000 Arkitekt-, bygg-, ingenjörs- och besiktningstjänster
Ytterligare klassificering (cpv): 71541000 Byggteknisk projektledning, 71530000 Konsulttjänster för bygg- och anläggningsarbeten, 71310000 Byggtekniska konsulttjänster och byggnadstjänster
5. Del (anbudsområde)
Del (anbudsområde): LOT-0001
Beskrivning: Logistikansvarig ansvarar för att planera, samordna och följa upp logistikarbetet på arbetsplatsen vid Kriminalvårdsanstalten Skogome. Rollen är central för att säkerställa att logistiken fungerar effektivt och säkert för både entreprenörer och anstaltens verksamhet, med särskilt fokus på långsiktig planering och samverkan. Eldriftsansvarig ansvarar för eldriften på arbetsplatsen. Säkerhetssamordnaren ansvarar för att projektera tillfälliga säkerhetsinstallationer.
Intern identifierare: Logistik-Eldrift-och säkerhetsansvarig konsult Skogome