412187-2024 - Konkurrensutsättning
Sverige – Muddrings- och pumpningsarbeten – Projekt Malmporten, muddringsarbeten
Meddelande om upphandling eller koncession – standardsystem - Meddelande om ändring
Byggentreprenader
2. Förfarande
Förfarande
TitelProjekt Malmporten, muddringsarbeten
BeskrivningSjöfartsverket och Luleå Hamn AB upphandlar entreprenör för muddringsarbeten inom projekt Malmporten
Intern identifierare24-00622
Typ av förfarandeFörhandlat förfarande med föregående meddelande om upphandling/under konkurrens
Förfarandet är påskyndatnej
Föremålet för upphandlingen
Kontraktets artByggentreprenader
Huvudklassificering (cpv): 45252124 Muddrings- och pumpningsarbeten
5. Del (anbudsområde)
Del (anbudsområde)LOT-0000