412198-2020 - ResultatSverige-Angered: Omläggning av rörledningar
Meddelande om tilldelning av kontrakt – försörjningssektorerna
Byggentreprenader
Rättslig grund:
direktiv 2014/25/EU
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Flexibelt foder
Referensnummer: 20/13
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod
45231113 Omläggning av rörledningar
II.1.4.
Kort beskrivning
Förfrågan avser renovering av spill-, dag- och kombinerade avloppsledningar
Med flexibelt foder i dimension 150, 225, 300, 375, 400, 450, 500, 525, 600,
800 och 1000 mm i betong- lergods och gjutjärnsledningar, även h-ledningar
(äggformade) med varierande längd samt brunnsrenoveringar.
II.1.6.
Information om delar
Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er)
45232440 Anläggningsarbeten för avloppsledningar, 45259100 Reparation och underhåll av anläggning för avloppsvatten
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen