41226-2023 - KonkurrensutsättningSverige-Huddinge: Städning
Meddelande om upphandling
Tjänster
Rättslig grund:
direktiv 2014/24/EU
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Städning av Centrumanläggningar i Huddinge
Referensnummer: HB/2022:256
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod
90910000 Städning
II.1.4.
Kort beskrivning
Upphandlingen omfattar regelbunden städning (med tillhörande arbetsuppgifter) av centrumanläggningar, inom Huge Bostäders bestånd i Huddinge kommun.
Upphandlingen omfattar tre objekt enligt följande:
1. Flemingsbergs Centrum
2. Huddinge Centrum
3. Skogås Centrum
Avtal kommer att tecknas med en (1) anbudsgivare.
II.1.5.
Uppskattat totalt värde
II.1.6.
Information om delar
Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er)
90900000 Städning och renhållning, 90911100 Städning av bostäder
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen