Typ av upphandlande myndighet Regional eller lokal myndighet
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Byggtjänster
Referensnummer: 2019/KSUH 0031
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod 45210000 Byggnadsanläggning
II.1.4.
Kort beskrivning
Ramavtal för reparations-, underhålls- och renoveringsarbeten inklusive skadehantering (ej service). Med tilläggsbyggnad avses mindre byggnationer så som t.ex. garage och soprum och inte uppförande av nybyggnader som t.ex. hyresfastigheter, skolor eller liknande.
II.1.6.
Information om delar Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er) 45262700 Ombyggnadsarbete, 45262800 Ut- och tillbyggnadsarbeten, 45300000 Byggnadsinstallationsarbeten, 45453000 Reparation och renovering, 50000000 Reparation och underhåll, 71540000 Byggteknisk ledning
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen