412272-2026 - Konkurrensutsättning
Sverige – Arkitekt-, bygg-, ingenjörs- och besiktningstjänster – LKP Ramavtal Styrprojektör (NY 2026-06-15)
Meddelande om upphandling eller koncession – standardsystem
Tjänster
2. Förfarande
Förfarande
TitelLKP Ramavtal Styrprojektör (NY 2026-06-15)
BeskrivningBeställaren har ett återkommande behov av styrprojektering, primärt i samband med projektering av nya parkeringshus/mobilitetshus. Beställaren avser därför upphandla ett ramavtal med två Konsulter för sådana tjänster.
Intern identifierare26/7
Typ av förfarandeÖppet
Förfarandet är påskyndatnej
Föremålet för upphandlingen
Kontraktets artTjänster
Huvudklassificering (cpv): 71000000 Arkitekt-, bygg-, ingenjörs- och besiktningstjänster
5. Del (anbudsområde)
Del (anbudsområde)LOT-0000