412339-2020 - ResultatSverige-Stockholm: Mätningstjänster
Meddelande om tilldelning av kontrakt – försörjningssektorerna
Tjänster
Rättslig grund:
direktiv 2014/25/EU
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Mätarrevision, provning och kontroll
Referensnummer: 20/26
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod
71355000 Mätningstjänster
II.1.4.
Kort beskrivning
Upphandlingen omfattar leveranser till Sinfras medlemmar avseende Mätarrevision, kontroll samt tillhörande tjänster efter medlemmarnas förfrågan
II.1.6.
Information om delar
Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er)
71314100 Tjänster på elområdet, 71321300 Konsulttjänster inom VA, 71356100 Tekniska kontroller, 71630000 Teknisk besiktning och provning
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen