412365-2023 - ResultatSverige-Skövde: Snöröjning
Meddelande om tilldelning av kontrakt
Tjänster
Rättslig grund:
direktiv 2014/24/EU
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Snöröjning och halkbekämpning Skövde kommun
Referensnummer: 22/129
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod
90620000 Snöröjning
II.1.4.
Kort beskrivning
Snöröjning och halkbekämpning Skövde kommun för de delar som kommunen inte har resurser att utföra i egen regi. Innefattar anbudsområdena:
1 - Norrmalm Trädgårdsstaden Mariesjö
2 - Ryd
3 - Hentorp Skultorp
4 - Billingesluttningen
5 - Östermalm
6 - Stöpen
7 - Fjället Igelstorp
8 - Väring Tidan
9 - Värsås Varola
10 - Lerdala & Timmersdala
II.1.6.
Information om delar
Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er)
90630000 Isröjning
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen