412394-2025 - Resultat
Sverige – Reparation och underhåll av pumpar – Ramavtal service och felavhjälpande på värmepumpar och komfortkyla
Meddelande om upphandlings- eller koncessionstilldelning – standardsystem
Tjänster
2. Förfarande
Förfarande
Titel: Ramavtal service och felavhjälpande på värmepumpar och komfortkyla
Beskrivning: Upphandlingen avser ramavtal omfattande löpande och akut service samt reparations- och underhållsarbeten av värmepumpsanläggningar, kylanläggningar och frånluftsaggregat med integrerad värmepump i Botkyrkabyggens fastigheter inom Botkyrka kommun. Detta i enlighet med förfrågningsunderlaget och dess bilagor.
Typ av förfarande: Öppet
Förfarandet är påskyndat: nej
Föremålet för upphandlingen
Kontraktets art: Tjänster
Huvudklassificering (cpv): 50511000 Reparation och underhåll av pumpar
Ytterligare klassificering (cpv): 42511110 Värmepumpar, 42530000 Delar till kyl- och frysutrustning samt värmepumpar, 42533000 Delar till värmepumpar, 50531300 Reparation och underhåll av kompressorer, 50710000 Reparation och underhåll av elektrisk och maskinteknisk utrustning i byggnader
5. Del (anbudsområde)
Del (anbudsområde): LOT-0001
Intern identifierare: Ramavtal service och felavhjälpande på värmepumpar och komfortkyla