2. Förfarande
Förfarande
Titel: Tvåfackssopbilar biogasdrift
Beskrivning: Upphandling av sju stycken treaxliga, tvåfackssopbilar, med leverans till Kretslopp Sydost. Fabriksny, kärltömmande baklastare med biogasdrift, CNG, elektronisk kärlregistrering och fordonsdator. Service på påbyggnaden under 84 månader från leveransdatum. Option på inköp av ytterligare fordon.
Intern identifierare: 25KLSO7
Typ av förfarande: Öppet
Förfarandet är påskyndat: nej
Föremålet för upphandlingen
Kontraktets art: Varor
Huvudklassificering (cpv): 34140000 Tyngre motorfordon
5. Del (anbudsområde)
Del (anbudsområde): LOT-0000