Typ av upphandlande myndighet Regional eller lokal myndighet
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Beläggningsarbeten Dåva D.A.C
Referensnummer: 23107
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod 45000000 Anläggningsarbete
II.1.4.
Kort beskrivning
Beläggningsarbete förutom underarbete och justering som beställare själv utför. Dåva D.A.C kan garantera en beläggningsvolym på 15000 m2 . Beräknad volym år 2 är 10000 m2 (garanteras ej). Vid en eventuell avtalsförlängning garanteras inga volymer.
II.1.6.
Information om delar Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er) 45000000 Anläggningsarbete, 45233222 Vägbeläggningsarbeten
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen