Officiellt namn: Ängelholms kommun Postadress: Östra vägen 2 Ort: Ängelholm Postnummer: SE-262 80 Land: Sverige Att: Andreas Karlsson E-post:andreas.karlsson@engelholm.se
II.1.
Beskrivning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen Natursten.
II.1.2.
Typ av kontrakt och plats för utförande eller leverans
Varor
Köp
Huvudsaklig plats för byggnation/anläggning eller utförande: Ängelholm.
Nuts-kodSE224 Skåne län
II.1.4.
Kort beskrivning av upphandlingen eller inköpet/inköpen Ramavtal av natursten så som kantsten, storgatsten, smågatsten, hällar m.m.
II.1.5.
Gemensam terminologi vid offentlig upphandling (CPV-kod(er))
44113140 Gatsten, 44113130 Trottoarsten, 44912000 Diverse byggnadssten, 44912400 Kantsten
II.1.6.
Information om avtalet om offentlig upphandling
II.2.
Kontraktets/delens totala värde
II.2.1.