412419-2025 - Resultat
Sverige – Installation av elektriska ledningar och armatur – Elarbeten
Meddelande om upphandlings- eller koncessionstilldelning – standardsystem
Byggentreprenader
2. Förfarande
Förfarande
TitelElarbeten
BeskrivningUpphandlingen omfattar el-arbeten, främst i fastigheter med kvarvarande hyresgäster i beställarens och dess dotterbolag Stadsholmens fastighetsbestånd. Se vidare under AFD.1.
Intern identifierareSB 2024/1040
Typ av förfarandeÖppet
Förfarandet är påskyndatnej
Föremålet för upphandlingen
Kontraktets artByggentreprenader
Huvudklassificering (cpv): 45310000 Installation av elektriska ledningar och armatur
Ytterligare klassificering (cpv): 45311000 Installation av elektriska ledningar och kopplingsarbeten, 45317000 Övriga elinstallationsarbeten
5. Del (anbudsområde)
Del (anbudsområde)LOT-0001
BeskrivningElarbeten
Intern identifierareElarbeten