412422-2017 - KonkurrensutsättningSverige-Götene: Reparation och underhåll
Meddelande om upphandling – försörjningssektorerna
Tjänster
Rättslig grund:
direktiv 2014/25/EU
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Mek- och Svetsarbeten Västerbyverket i Götene.
Referensnummer: 2017/125
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod
50000000 Reparation och underhåll
II.1.4.
Kort beskrivning
Underhållsarbete för Västerbyverket i Götene.
II.1.5.
Uppskattat totalt värde
II.1.6.
Information om delar
Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er)
45251140 Anläggningsarbeten för värmekraftverk, 45262680 Svetsning
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen