Officiellt namn: Varuförsörjningen Postadress: Virdings Allé 32 B Ort: Uppsala Postnummer: SE-754 50 Land: Sverige Att: Lina Cheung E-post:lina.cheung@lul.se
II.1.
Beskrivning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen Städmaterial.
II.1.2.
Typ av kontrakt och plats för utförande eller leverans
Varor
Köp
Huvudsaklig plats för byggnation/anläggning eller utförande: Östra Mellansverige.
Nuts-kodSE12 Östra Mellansverige
II.1.4.
Kort beskrivning av upphandlingen eller inköpet/inköpen Upphandling av förbrukningsvaror av typen städmaterial.
II.1.5.
Gemensam terminologi vid offentlig upphandling (CPV-kod(er))
39830000 Rengöringsmedel, 39224300 Kvastar och borstar och andra artiklar för hushållsändamål, 39224310 Toalettborstar, 39224330 Hinkar, 39525600 Disktrasor, 39831200 Tvätt, disk och rengöringsmedel
II.1.6.
Information om avtalet om offentlig upphandling
II.2.
Kontraktets/delens totala värde
II.2.1.