Officiellt namn: Vara kommun Postadress: Stora torget 8 Ort: Vara Postnummer: SE-534 81 Land: Sverige Att: Lena Orrvad E-post:lena.orrvad@vara.se
II.1.
Beskrivning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen Biblioteksmedia.
II.1.2.
Typ av kontrakt och plats för utförande eller leverans
Varor
Köp
Huvudsaklig plats för byggnation/anläggning eller utförande: Västra Götalands län.
Nuts-kodSE232 Västra Götalands län
II.1.4.
Kort beskrivning av upphandlingen eller inköpet/inköpen Upphandlingen avser att upphandla biblioteksmedia, plastade och outrustade böcker, biblioteksinbundna böcker, ljudböcker, DVD-filmer samt tidningar och tidskrifter till 17 kommuner i Västra Götaland.
II.1.5.
Gemensam terminologi vid offentlig upphandling (CPV-kod(er))