Typ av upphandlande myndighet Regionalt eller lokalt organ
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Upphandling av boendemoduler för etableringsenheten
Referensnummer: 19/7
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod 44211100 Mobila byggnader och modulbyggnader
II.1.4.
Kort beskrivning
Öckerö Fastighets AB upphandlar tillfälliga moduler för boende åt Etableringsenheten inom Öckerö kommun. Etableringsenheten är den enhet inom Öckerö kommun som ansvarar för att ordna bostad åt de personer som fått uppehållstillstånd och är anvisade till Öckerö. Idag ordnar man bostäder genom olika lösningar, bland annat genom boendemoduler på Öckerö. Etableringsenheten bedömer nu att det kan komma att finnas ett behov av fler boendeplatser.
II.1.5.
Uppskattat totalt värde
II.1.6.
Information om delar Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er) 44211000 Monteringshus
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen