412517-2023 - ÄndringSverige-Tyresö: Konsulttjänster för företagsutveckling
Rättelse
Tjänster
Rättslig grund:
direktiv 2014/24/EU
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Ledarutvecklingstjänster
Referensnummer: 2023/KSUH 0058
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod
79411100 Konsulttjänster för företagsutveckling
II.1.4.
Kort beskrivning
Tyresö kommun söker en leverantör som kan erbjuda ledarskapsutvecklingstjänster för våra chefer. Syftet med upphandlingen är att med stöd av olika ledarutvecklingsinsatser stärka våra chefer genom olika ledarutvecklingsinsatser och skapa en gynnsam och hållbar effekt på organisationen och medarbetarens utveckling. Ledarutvecklingstjänster ska innefatta chefscoaching, chefshandledning, ledningsgruppsutveckling och grupputveckling.
Uppskattad omsättning
Uppgifter baseras på tillgänglig statistik och uppskattning och kan komma att såväl över- som underskridas. Leverantören ska leverera det faktiska behovet.
Volym uppskattats till ca 5 900 000 kronor under avtalets 4 års period
Inga volymer garanteras under avtalstiden och volymerna kan variera från år till år.