See the notice on TED website
2. Förfarande
Förfarande
Titel: Städentreprenad
Beskrivning: Jönköping Energi Aktiebolag, nedan kallad den upphandlande myndigheten, inbjuder till anbudsgivning gällande Städentreprenad enligt upphandlingens instruktioner och bifogade handlingar. Uppdraget omfattar regelmässig städning av den upphandlande myndighetens lokaler med option på fönsterputsning, gardintvätt och golvvård under avtalstiden.
Typ av förfarande: Öppet
Förfarandet är påskyndat: nej
Föremålet för upphandlingen
Kontraktets art: Tjänster
Huvudklassificering (cpv): 90900000 Städning och renhållning
5. Del (anbudsområde)
Del (anbudsområde): LOT-0001
Intern identifierare: urn:eavrop:mdn:ProcurementProject:93607:Lot:1
Ytterligare klassificering (cpv): 90910000 Städning, 90911000 Städning av bostäder och byggnader samt fönsterputsning, 90919000 Kontors- och skolstädning samt rengöring av kontorsutrustning, 90919200 Kontorsstädning