Anbud eller anbudsansökningar ska skickas till ovannämnda adress
För elektronisk kommunikation behövs verktyg och anordningar som inte är allmänt tillgängliga. Obegränsad, fullständig och direkt tillgång till dessa verktyg och anordningar kan kostnadsfritt erhållas via: https://www.kommersannons.se/elite/Account/CreateAccount.aspx
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Högtalarsystem och mixerbord till Kulturens Hus, stora salen
Referensnummer: KLF 2019/1218
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod 32340000 Mikrofoner och högtalare
II.1.4.
Kort beskrivning
Behov av reinvestering av högtalarsystem och mixerbord till stora salen i Kulturens Hus, Luleå.
II.1.5.
Uppskattat totalt värde Värde exkl. moms: 3 500 000,00 SEK
II.1.6.
Information om delar Kontraktet är uppdelat i flera delar: ja
Anbud får lämnas föralla delar
II.2.
Beskrivning
II.2.1.
Del nr: 1
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er) 32340000 Mikrofoner och högtalare, 32342000 Högtalare, 32342400 Ljudanordningar, 32342410 Ljudutrustning, 32342412 Högtalarsystem, 32342420 Studiomixer
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen