See the notice on TED website
2. Förfarande
Förfarande
Titel: Förbrukningsartiklar med distribution 2024
Beskrivning: Upphandlingen omfattar förbrukningsartiklar med inköp, lagerhållning, plockning/packning, kundservice/support, förskrivarstöd inom Inkontinensområdet och leverans till beställande enheter och brukare till Region Västernorrland och övriga medverkande upphandlande myndigheter enligt beskrivning i Upphandlingsdokumenten. Upphandlingen är indelad i två avtalsområden och tre anbudsområden: Anbuds- och avtalsområde 1: - Sjukvård - Inkontinens - Trycksaker Anbuds- och avtalsområde 2: - Kontor Anbudsområde 3:- Kem - Städ - Hygien - Papper - Plast - Husgeråd
Typ av förfarande: Öppet
Förfarandet är påskyndat: nej
Föremålet för upphandlingen
Kontraktets art: Varor
Huvudklassificering (cpv): 33140000 Medicinska förbrukningsartiklar
5. Del (anbudsområde)
Del (anbudsområde): LOT-0001
Titel: Sjukvård, inkontinens och trycksaker
Intern identifierare: urn:eavrop:mdn:ProcurementProject:100506:Lot:1
Ytterligare klassificering (cpv): 19640000 Sopsäckar och soppåsar av polyeten, 22000000 Trycksaker och tillhörande produkter, 30190000 Diverse kontorsutrustning och kontorsmateriel, 33141600 Uppsamlingsbehållare och -påsar, dränageset och dylikt, 33141621 Inkontinensset, 39220000 Köksutrustning, hushållsartiklar och materiel för catering, 39224000 Kvastar och borstar och diverse andra artiklar, 39800000 Rengörings- och polermedel, 33700000 Hygienartiklar
Del (anbudsområde): LOT-0002
Titel: Kontor
Intern identifierare: urn:eavrop:mdn:ProcurementProject:100506:Lot:2
Del (anbudsområde): LOT-0003
Titel: Kem & städ och Papper & plast
Intern identifierare: urn:eavrop:mdn:ProcurementProject:100506:Lot:3