412596-2018 - ResultatSverige-Umeå: Utrustning för medicinsk bildbehandling med ultraljud och doppler
Meddelande om tilldelning av kontrakt
Tjänster
Rättslig grund:
direktiv 2014/24/EU
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Ultraljudsapparater
Referensnummer: VLL 1410-2018
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod
33112000 Utrustning för medicinsk bildbehandling med ultraljud och doppler
II.1.4.
Kort beskrivning
Denna upphandling omfattar ramavtal för ultraljudsapparater för specialiserad användning inom urologi och kirurgi. Två typer av ultraljudsapparater efterfrågas, en för användning på urologmottagning och en för användning på kirurgmottagning och operationsavdelning med tillämpning inom robotkirurgi.
II.1.6.
Information om delar
Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er)
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen