412611-2026 - Resultat
Sverige – Bevaknings- och säkerhetssystem – Teknisk bevakning
Meddelande om upphandlings- eller koncessionstilldelning – standardsystem
Varor
2. Förfarande
Förfarande
TitelTeknisk bevakning
BeskrivningDenna upphandling omfattar teknisk bevakning som innebär nyinstallationer, utökade installationer, reparationer samt service för SLSO’s verksamheter. Teknisk bevakning innebär: Byggtekniska skalskydd (lås och beslag), System för passerkontroll, Porttelefon, Inbrottslarm, Bråk- och överfallslarm, Kamerabevakning CCTV, Utrymningslarm gällande brand, Överordnade system, Larmväska, Kallelsesystem
Typ av förfarandeÖppet
Förfarandet är påskyndatnej
Föremålet för upphandlingen
Kontraktets artVaror
Huvudklassificering (cpv): 35120000 Bevaknings- och säkerhetssystem
5. Del (anbudsområde)
Del (anbudsområde)LOT-0001
Intern identifierareurn:eavrop:mdn:ProcurementProject:121275:Lot:1
Ytterligare klassificering (cpv): 35125000 Övervakningssystem, 98395000 Låssmedstjänster, 45312000 Installation av larmsystem och antenner, 31625000 Inbrotts- och brandlarm, 35121700 Larmsystem, 42961100 Passerkontrollsystem, 44520000 Lås, nycklar och gångjärn