See the notice on TED website
2. Förfarande
Förfarande
Titel: Upphandling avseende IT-Stöd för kemikalieregistrering
Beskrivning: Göteborgs Stads (Staden) förvaltningar och bolag behöver ha ett strukturerat kemikaliearbete för att uppfylla mål och lagkrav inom miljö- och arbetsmiljöområdet, vilket bland annat innefattar att kemikalieregistrera, dokumentera och riskbedöma de kemikalier som används. Förvaltningen Intraservice levererar ett IT-stöd för Kemikalieregistrering som tjänst till interna kunder i Staden. Befintligt avtal för detta IT-Stöd löper ut i närtid därför genomförs nu upphandling av det.
Intern identifierare: 0373/24
Typ av förfarande: Öppet
Förfarandet är påskyndat: nej
Föremålet för upphandlingen
Kontraktets art: Tjänster
Huvudklassificering (cpv): 72268000 Tillhandahållande av programvara
Ytterligare klassificering (cpv): 48600000 Programvara för databas och operativsystem
5. Del (anbudsområde)
Del (anbudsområde): LOT-0001
Titel: Generell del
Beskrivning: Krav och utvärdering av pris och kvalitet
Intern identifierare: 1666353
Del (anbudsområde): LOT-0002
Titel: Generell del (2)
Intern identifierare: 1665862