412680-2021 - ÄndringSverige-Köping: Elektriska hushållsapparater
Rättelse
Varor
Rättslig grund:
direktiv 2014/24/EU
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Upphandling avseende ramavtal Hushållsel och Vitvaror
Referensnummer: VMKF-U 2021.81
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod
39710000 Elektriska hushållsapparater
II.1.4.
Kort beskrivning
Ramavtalet avser leverans efter beställarens avrop av hushållsel och vitvaror. Installation ska erbjudas vid behov och ska utföras på ett fackmannamässigt sätt. Antagen leverantör ska även tillhandahålla reservdelar, reparation och service.