412698-2022 - ResultatSverige-Stockholm: Belysningssystem
Meddelande om tilldelning av kontrakt
Varor
Rättslig grund:
direktiv 2014/24/EU
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
System för styrning av gatubelysning
Referensnummer: T2020-00422
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod
31527260 Belysningssystem
II.1.4.
Kort beskrivning
Stockholms stad genom dess trafiknämnd inbjuder härmed intresserade leverantörer att lämna anbudsansökan, enligt förutsättningarna i det här dokumentet och jämte bilagor, för att delta i kommande upphandling avseende en lösning för styrning och övervakning av kontorets offentliga belysning.
II.1.6.
Information om delar
Kontraktet är uppdelat i flera delar: ja
II.2.
Beskrivning
II.2.1.
Del nr: 1
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er)
31527260 Belysningssystem, 34928500 Gatubelysning, 48151000 Datorstyrsystem
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen