412777-2023 - ResultatSverige-Sollentuna: Programrelaterade tjänster
Meddelande om tilldelning av kontrakt
Tjänster
Rättslig grund:
direktiv 2014/24/EU
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Ekonomisystem AB SOLOM
Referensnummer: SK2023-0463
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod
72260000 Programrelaterade tjänster
II.1.4.
Kort beskrivning
AB SOLOM har behov av ett nytt ekonomisystem för att effektivisera flödet av leverantörsfakturor. Upphandlingen avser en tjänst där leverantören ansvar för driften av systemet. Det som krävs för att systemet ska fungera ska ingå i kostnaden för driften av systemet. Systemet ska vara helt integrerat, alla installerade systemmoduler fungerar smidigt och korrekt tillsammans och skapar nödvändiga transaktioner i alla berörda moduler i realtid.
II.1.6.
Information om delar
Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er)
48400000 Programvara för affärstransaktioner och personliga affärer, 48444000 Redovisningssystem, 48444100 Faktureringssystem, 72222300 IT-tjänster, 72260000 Programrelaterade tjänster, 72261000 Stödtjänster för programvara, 72267000 Underhåll och reparation av programvara, 72268000 Tillhandahållande av programvara
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen