412799-2019 - ResultatSverige-Stockholm: Synhjälpmedel
Meddelande om tilldelning av kontrakt
Varor
Rättslig grund:
direktiv 2014/24/EU
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Förstoringsglas, luppar och kikare
Referensnummer: HMS 1802-1
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod
38624000 Synhjälpmedel
II.1.4.
Kort beskrivning
Upphandlingen omfattar synhjälpmedel (bl.a. förstoringsglas, luppar, kikare) till SLSO och Region Gotland.
II.1.6.
Information om delar
Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er)
33196100 Hjälpmedel för äldre personer
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen
Upphandlingen omfattar synhjälpmedel (förstoringsglas, luppar, kikare) till SLSO och Region Gotland.