Ytterligare upplysningar kan erhållas från: ovannämnda adress
Förfrågningsunderlag och kompletterande handlingar (inklusive handlingar för ett dynamiskt inköpssystem) kan erhållas från: ovannämnda adress
Anbud eller anbudsansökningar ska skickas: ovannämnda adress
II.1.
Beskrivning
II.1.1.
Den upphandlande enhetens benämning på upphandlingen Södra Gunsta etapp 1.
II.1.2.
Typ av kontrakt och plats för utförande eller leverans
Byggentreprenader
Utförande
Huvudsaklig plats för byggnation/anläggning eller utförande: Sverige, Södra Gunsta, Uppsala kommun.
Nuts-kodSE Sverige
II.1.4.
Information om ramavtal
II.1.5.
Kort beskrivning av upphandlingen eller inköpet/inköpen Upphandling av markentreprenör för utförande av allmänna gator, VA och pumpstationer Södra Gunsta etapp 1.
II.1.6.
Gemensam terminologi vid offentlig upphandling (CPV-kod(er))
42000000 Industrimaskiner
II.2.
Upphandlingens omfattning
II.2.1.
Total mängd eller omfattning
II.2.2.
Information om optioner