Benämning på upphandlingen Elnät röjningsentreprenad.
II.1.2.
Typ av kontrakt och plats för utförande eller leverans
Tjänster
Tjänstekategori: nr 1: Underhålls- och reparationstjänster
Huvudsaklig plats för byggnation/anläggning eller utförande: Gotlands län.
Nuts-kodSE214 Gotlands län
II.1.4.
Kort beskrivning av upphandlingen eller inköpet/inköpen Gotlands Elnät AB står inför behov att röja kraftledningsgator för mellanspännings- och lågspänningsnät uppdelat i 9 olika områden, under perioden Q4 2016-Q4 2017. Anbud kommer att kunna lämnas på ett eller flera områden.
II.1.5.
Gemensam terminologi vid offentlig upphandling (CPV-kod(er))
77200000 Skogstjänster, 77211300 Trädröjning
II.1.6.
Information om avtalet om offentlig upphandling
II.2.
Kontraktets/delens totala värde
II.2.1.