412903-2023 - ResultatSverige-Linköping: Landskapsarkitektur
Meddelande om tilldelning av kontrakt
Tjänster
Rättslig grund:
direktiv 2014/24/EU
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Ramavtal Landskapsarkitekt
Referensnummer: UPH-2018-0196
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod
71420000 Landskapsarkitektur
II.1.4.
Kort beskrivning
Denna upphandling avser Ramavtal Landskapsarkitekt.
Beställaren avser att teckna ramavtal med två (2) konsultföretag. Avrop sker enligt procentuell fördelning.
Se AUC.1 Omfattning.
II.1.6.
Information om delar
Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er)
45112700 Landskapsplanering, 71420000 Landskapsarkitektur, 71421000 Trädgårdsarkitektur
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen