412920-2018 - ÄndringSverige-Örebro: Byggnation av reningsanläggning för dricksvatten
Rättelse
Byggentreprenader
Rättslig grund:
direktiv 2014/25/EU
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Nybyggnad av Högreservoar
Referensnummer: Tn 1336/2018
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod
45252126 Byggnation av reningsanläggning för dricksvatten
II.1.4.
Kort beskrivning
Örebro kommun upphandlar generalentreprenad i form av nyproduktion av högreservoar för kommunalt dricksvatten i Örebro.