412951-2025 - Konkurrensutsättning
Sverige – Systemtjänster och tekniska konsulttjänster – Lösning för algoritmisk tilldelning av elever i grundskolan
Meddelande om upphandling eller koncession – standardsystem - Meddelande om ändring
Tjänster
2. Förfarande
Förfarande
TitelLösning för algoritmisk tilldelning av elever i grundskolan
BeskrivningUpphandling av en lösning/system för att kunna tilldela grundskoleelever.
Intern identifierareKS 2025/0575
Typ av förfarandeÖppet
Förfarandet är påskyndatnej
Föremålet för upphandlingen
Kontraktets artTjänster
Huvudklassificering (cpv): 72220000 Systemtjänster och tekniska konsulttjänster
5. Del (anbudsområde)
Del (anbudsområde)LOT-0000