Anbud eller anbudsansökningar ska skickas till ovannämnda adress
För elektronisk kommunikation behövs verktyg och anordningar som inte är allmänt tillgängliga. Obegränsad, fullständig och direkt tillgång till dessa verktyg och anordningar kan kostnadsfritt erhållas via: https://www.kommersannons.se/elite/Account/CreateAccount.aspx
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Mark- och anläggningsarbeten i Sollentuna kommun
Referensnummer: SK2020-0235
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod 45236000 Markanläggning
II.1.4.
Kort beskrivning
Denna ramavtalsentreprenad omfattar mark- och anläggningsarbeten såsom vägar, cykel- och gångbanor, växtbäddar, gräsytor m.m. inom Sollentuna kommun.
II.1.5.
Uppskattat totalt värde Värde exkl. moms: 268 000 000,00 SEK
II.1.6.
Information om delar Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er) 45236000 Markanläggning
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen