41300-2024 - Konkurrensutsättning
Sverige – Larmsystem – Ramavtal Teknisk Bevakning för FMV:s verksamhet
Meddelande om upphandling eller koncession – standardsystem
Varor
2. Förfarande
Förfarande
TitelRamavtal Teknisk Bevakning för FMV:s verksamhet
BeskrivningRamavtal Teknisk Bevakning för installationer i FMV:s lokaler. Ramavtalsperiod 3 år med option på maximalt ytterligare 4 år. Sådan förlängning får ske vid ett eller flera tillfällen.
Intern identifierare23FMVU11816
Typ av förfarandeFörhandlat förfarande med föregående meddelande om upphandling/under konkurrens
Förfarandet är påskyndatnej
Föremålet för upphandlingen
Kontraktets artVaror
Huvudklassificering (cpv): 35121700 Larmsystem
5. Del (anbudsområde)
Del (anbudsområde)LOT-0001
Intern identifierareRamavtal Teknisk Bevakning för FMV:s verksamhet
Huvudklassificering (cpv): 35121000 Säkerhetsmateriel
Optioner
Beskrivning av alternativenJa