Typ av upphandlande myndighet Departement eller annan central, regional eller lokal statlig myndighet
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Specialsnickerier Studenttorg och disk paket 3
Referensnummer: 2019/1496
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod 44220000 Inredningssnickerier
II.1.4.
Kort beskrivning
Denna upphandling avser tillverkning, montering, leverans och i förekommande fall installation av ett antal objekt (se kravspecifikation) till den nya högskolebyggnaden i det som i denna upphandling kallas "Specialsnickerier Studenttork och disk paket 3".
II.1.6.
Information om delar Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er) 45420000 Snickerimonteringar, 45421000 Snickeriarbeten
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen